Maltepe’de Kadınların hayalleri gerçek oldu

İstanbul Maltepe Belediyesi, okuma-yazma kurslarında mezun vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı 4 kadın danışma merkezinde okuma-yazma kursu düzenleyerek yüzlerce mezun veren belediye bu sene de kadınların yanında olmaya devam etti.

Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Fındıklı Kadın Danışma ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde, Maltepe Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerince düzenlenen okuma-yazma kursundan onlarca kadın başarıyla mezun oldu. Kadınlar düzenlenen bir törenle keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusunu yaşarken mutluluk gözyaşlarına da engel olamadı.

38 YIL SONRA GELEN MUTLULUK

38 yıl sonra okuma-yazma öğrendiğini açıklayan kursiyerlerden biri hayalinin yıllar sonra gerçek olduğu söylerken, başka bir kursiyer artık televizyonun altından geçen yazıları okuyabildiği için mutlu olduğunu ifade etti. 60’ını çoktan devirmiş bir kursiyer ise hastaneye gittiğinde kendisine sıra geldiğinde başkalarından yardım aldığını ancak artık ismini okuduğunu ve bundan dolayı gurur duyduğunu söyledi. Bu kursun kendilerine çok şey kattığını ifade eden kadınlar başta Belediye Başkanı Ali Kılıç olmak üzere, belediye personeline ve eğitmenlere teşekkür etti.

Belediyeye bağlı Başıbüyük, Esenkent ve Gülsuyu kadın danışma merkezlerinde de verilmeye devam eden kurslara katılmak isteyenler Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurabilecek.

Göz Atın

İstanbul Caddebostan’da Denizcilik Şenlikleri Nefes Kesti

İBB’nin düzenlediği ‘Denizcilik Şenlikleri, Caddebostan Plajı’nda nefes kesen gösterilerle başladı. İBB İtfaiyesi’nin arama kurtarma ekibi, …