Oktay Samancı, Doğduğu Köye Camii Yaptırdı

İş insanı Oktay Samancı, Merhum Yıldırım Samancı hayreti için doğduğu köyü, Ardahan ili Göle ilçesi Serınçayır (Çölpenek) Köyünde yaptırdığı Camii’nin açılışı yapıldı.

17 Eylül 2022 günü ilk Cuma namazı ile açılan Cami Lojman, çeşmeleri, Abdest alma yerleri, morg, dinlenme alanıyla son sistem teknolojiyle yapılmış olması anlamlıydı.

Bekir Karabacak yönetimindeki Neptüm LTD.ŞTİ tarafından yapılan Yıldırım camisi halkın yoğun katılımı ve AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Göle Kaymakamı Haluk Koç, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Jandarma Komutanı Ramazan Yiğit, İş Adamı Turgut Samancı, Gürbüz Samancı, Bülent Samancı, Prof. Dr. Metin Toprak, Prof. Dr. Metin Fatih Avşar, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Ak Parti İlçe Başkanı Sinan Karatay, Serınçayır Dernek Başkanı Acar Dağ, İlçe Müftüsü Gökhan Kıdak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Bilent Akar, ARAS Elektrik Ardahan Koordinatörü Meryem Akpınar, Kurum Müdürleri, Göle kadınlarının katılımı ile gazeteciler ve köylüler katıldı.

İlk Cuma namazı ile kapılarını ibadete açan Serinçayır Yıldırım Samancı camisi iç mimari yapısındaki hat süslemeleri ile de dikkatleri çekerken açılış anısına halka ve katılımcılara yemek verildi.

Göz Atın

Gelecek Üsküdar Girişimcilik Akademisi İlk Mezunlarını Verdi

İstanbul Üsküdar Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın da destekleriyle 2022 yılında hizmete açtığı Gelecek Üsküdar Girişimcilik …