Pandemi Döneminde Patates ve Soğana Talep Arttı

Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz yüzünden artan işsizlik ve geliri düşük olan vatandaşların gıda alışverişlerinde patates ve soğana öncelik verdiği görülüyor.

Koronavirüs (Covid-19) pandemi döneminde en fazla dar gelirli vatandaşlar etkilendi. Yaşanan ekonomik kriz vatandaşların en temel ihtiyaçları olan gıda ürünleri arasında fiyatı düşük olan patates ve soğana talep artığı görülüyor. Başta ulusal zincir marketler olmak üzere ve semt pazarlarındaki satış oranlarına bakıldığında önceki yıllara oranla patates ve soğana talep artışının 3 kat artığı bilgisi alındı.

Ayrıca Toprak Mahsulleri Ofisi, pandemi döneminde üreticilerden tonlarca patates ve kuru soğan alımına başlayarak 81 ilde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz dağıttı. Daha Önce Esenyurt Belediyesinin başlattığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara patates dağıtımını, farklı şehirlerde Belediyelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara patates dağıtmaya başladığı görülüyor.

Göz Atın

Kartal’ın mahalleleri denizde yarıştı

Kartal Belediyesi’nin 16 – 22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklerden biri olan ‘Mahalleler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir