Serhat Kentinde Doğa ve İnsan Safari ödülleri sahiplerini buldu

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile Ağrı’daki kamu kurumlarının işbirliğiyle hayata geçirilen “Serhat Kentinde Doğa ve İnsan” temalı 2.Foto Safari etkinliğinde 3 derece, 3 mansiyon ve 44 sergileme olmak üzere 50 fotoğraf ödül kazandı.

Ağrı’daki tarihi, turistik ve doğal güzelliklerin tanıtılması amacıyla düzenlenen “Serhat Kentinde Doğa ve İnsan” temalı 2.Foto Safari yarışması sonuçlandı. Ağrı Valiliği, Ağrı Belediyesi, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Foton Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği foto safari etkinliğine Türkiye genelinde 45 fotoğrafçı katıldı. 21-23 Mayıs 2021 tarihlerinde yapılan etkinlik Ağrı kent merkezi ile ilçe ve köylerinin tarihi, turistik mekanları ile sosyal yaşamın belgelenmesi, tarihi dokusunun bilinirliğinin arttırılması ve kentin tanıtımının yapılması amacıyla gerçekleştirildi. Foto safariye katılan fotoğrafçılar, Ağrı Dağı, Nuh’un Gemisi, Meteor Çukuru, İshak Paşa Sarayı, Ahmed-i Hani Türbesi ve Doğubayazıt Kalesi, Balıkgölü ile ilçe ve köylerde en güzel enstantaneleri yakalamak için ter döktü. Üç günlük etkinlik sonrası her fotoğrafçı çektiği 12 fotoğrafla yarışmaya katıldı. Coşkun Aral, Ali İhsan Öztürk, Mustafa Seven ve Tanin Helvacı’nın da aralarında bulunduğu 9 kişiden oluşan jüri çekilen fotoğrafları değerlendirdi. Jüri 3 derece, 3 mansiyon ve 44 sergileme olmak üzere toplam 50 fotoğrafı ödüle layık gördü.

Foto safari etkinliği için Ağrı Valiliği toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine Ağrı Valisi Osman Varol, Belediye Başkan Vekili Mehmet Özgül, SERKA Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Abdulhalik Karabulut, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ebu Muhsin Bulut ile jüri üyeleri ve fotoğrafçılar katıldı.

Göz Atın

Kars Belediyesi Temizlik Çalışmaları Devam Ediyor

Kars Belediyesi temiz bir çevre ve sağlıklı bir toplum adına dolmuş durakları ve reklam yerlerinde …

Bir cevap yazın