Üsküdar Belediyesi Teknoloji ve İnovasyonu Merkezi

İstanbul ili Üsküdar Belediyesi hizmet binası alt katında 2 yıldır çalışmalarına son sürat devam eden ve girişimci gençlerin birçok projesini gerçekleştirdiği Atölye Üsküdar, Ataşehir Belediyesi tarafından yenilenen hali ile teknoloji ve inovasyonun buluştuğu bir merkez haline geldi.

Düzenlenen açılış törenine Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanı Erdem Demir, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, akademisyenler ve üniversite öğrencileri katılım sağladı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen açılışta yaptığı konuşmada, “Burası Üsküdar Belediyemizin hizmet binası. Bugün yeniden açılışını yapacağımız Atölye Üsküdar, şimdi yeni haliyle tam bir girişimcilik ve inovasyon merkezi haline gelmiştir. Nasıl ki Prof. Dr. Haluk Dursun Kütüphanemiz 7/24 yaşayan bir kütüphane sadece Üsküdar’da değil İstanbul’da ve civar illerden de gelen gençlerin adeta önemli bir limanı haline geldi. Şimdi Atölyede Üsküdar’da aynı şekilde, aynı fonksiyonu icra edecektir. Burası hem bir vizyon, hem de girişimcilik adına eğitim merkezidir. Burayı mutlaka tanımanız, burada mutlaka kendinize zaman ayırmanız gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

Atölye Üsküdar’ın açılış töreni yapay zeka, girişimcilik ve teknoloji, metaverse konulu workshop ve etkinliklerin düzenlendiği özel bir programla yapıldı.

Göz Atın

Gelecek Üsküdar Girişimcilik Akademisi İlk Mezunlarını Verdi

İstanbul Üsküdar Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın da destekleriyle 2022 yılında hizmete açtığı Gelecek Üsküdar Girişimcilik …